Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Rifillon furnizimi me ngrohje nga Termokosi

Zhurnal Ads

Termokosi ka njoftuar se ka rifilluar furnizimi me ngrohje, pasi ishte ndërprerë ajo që nga e premtja për shkak të një problemi në termocentralin Kosova B.

Termokosi ka njoftuar se ditët që nuk ka pasur ngrohje nuk do t’u faturohen konsumatorëve.

“Pas krijimit të mundësisë për të filluar marrjen e avullit nga TC Kosova B, tashmë NP “Termokos” ka nisur të marrë energjinë ngrohëse, të cilën kemi vazhduar ta shpërndajmë tek të gjithë konsumatorët. Shumë shpejtë ambientet e konsumatorëve tanë do të fillojnë të ngrohen me ngrohje të mjaftueshme dhe cilësore. Ditët, gjatë të cilave NP “Termokos” nuk ka arritur të furnizojë me ngrohje konsumatorët tanë, nuk do të faturohen”, thuhet në njoftimin e Termokosit.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Daka për votat nga diaspora: Edhe më herët i kemi verifikuar aplikuesit, do t’i shqyrtojmë edhe ata nga Serbia

S.B.

Vuçiq s’do që Izraeli ta njohë Kosovën, planifikon të flasë me Netanyahun

admin

Raportet me Izraelin, Kosova në vijë me SHBA-në

admin

Supremja vërteton dënimin e Apelit për Adem Grabovcin

D XH

Nuk bëhen rehat VV-LDK – Fitore Pacolli dhe Arben Gashi sërish përplasen në Komision

D XH

Gashi: Sa mund t’i besohet Gjykatës Speciale? Si mund të dalin dokumente kaq të ndjeshme?

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...