Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Rihanna bëhet “fqinj” me veten, blen shtëpi 10 milionë dollarëshe ngjitur me shtëpinë e saj aktuale

Këngëtarja Rihanna është bërë fqinj me veten!

Ajo sapo ka blerë një pronë për 10 milionë dollarë në Beverly Hills, e cila është ngjitur me atë që ajo kishte blerë për 13.8 milionë dollarë vetëm tre muaj më parë, gjë që do të bëjë që ajo të ketë në pronësi një hektar tokë në zonë sipas një raporti të martën nga The Hollywood Reporter.

Themeluesja e “Fenty Beauty” dhe “Skin” do të ketë shumë fqinjë të famshëm duke përfshirë Paul McCartney përtej rrugës ndërsa të tjerët në të njëjtën rrugë të qetë përfshijnë Mariah Carey, e cila ka dhënë me qira një pronë në atë zonë për vite me radhë dhe kohët e fundit, ato ndodhet edhe Madonna, shkruan DailyMail.

Prona e re e këngëtares dhe sipërmarrëses së industrisë së kozmetikës përmban katër dhoma gjumi ndërsa ndodhet në gjysmë hektari.

The Hollywood Rewporter raporton se prona nuk ishte kurrë në treg të hapur.

Sidoqoftë të dhënat tatimore të marra nga THR tregojnë se prona e mbyllur ishte ndërtuar në fund të viteve 1930 dhe përmban një shtëpi me madhësi familjare.

Kjo prinë ishte shitur për 5.1 milionë dollarë përsëri në vitin 2015 tek një çift jo i famshëm që do të thotë se ata dyfishuan paratë e tyre duke ia shitur atë një mega ylli.

Përveç katër dhomave të gjumit ka edhe pesë banja dhe pak më shumë se 3.500 metër katrorë hapësirë për të jetuar.

Shtëpia aktuale është një strukturë e stilit Tudor me dhoma zyrtare ngrënie dhe jetese.

Ekziston edhe një dhomë familjare që hapet në një kuzhinë për të ngrënë.

Jashtë duket të jetë vendi i përsosur për të luajtur pasi ka një oborr shumë të gjerë të kompletuar me një pishinë dhe një copë toke me lëndinë.

Me dy blerjet e saj të fundit të pronave, The Hollywood Reporter thotë se themeluesja e “Fenty Beauty” dhe “Skin” qëndron në mbi një hektar tokë me më shumë se 11,000 metra katror hapësirë për të jetuar, plus dy pishina dhe parkim jashtë rrugës për të paktën 10 automjete .

Muajin e kaluar u raportua se Rihanna kishte blerë pronën mahnitëse fqinje të Beverly Hills për 13.8 milionë dollarë.

Shtëpia me pesë dhoma gjumi – që përmban një oborr në ajër të hapur – përfshin shtatë banjo, është e vendosur në një rrugë të izoluar dhe të harlisur në malet që shtrihen me sipërfaqe 21,958 metra katrorë dhe u ndërtua fillimisht në vitet 1930.

Lajmi për blerjen erdhi vetëm një javë pasi doli lajmi se ajo do të zgjeronte perandorinë e saj të modës dhe bukurisë për të përfshirë një linjë produktesh dhe mjetesh për kujdesin e flokëve nën emrin “Fenty Hair”.

Në fillim të marsit ajo paraqiti një markë tregtare për një sërë produktesh të reja, duke përfshirë mjete relaksuese, depilim, pjata, kaçurrela dhe përgatitje për ngjyrosjen e flokëve.

Në aplikim specifikohet gjithashtu që linja e re e produkteve do të përfshijë shampo zbokth jo-mjekësore, locione për rivendosjen e flokëve dhe shkëlqim të flokëve. /Telegrafi/

Postime të ngjashme

Kim Kardashian në telashe akuzohet për grabitjen e një “thesari”

S.B.

Meghan Markle fiton gjyqin kundër mediave që ia cenuan privatësinë

S.B.

Konfirmohet: Maluma do të vijë në Tiranë vitin e ardhshëm

S.B.

Një ditë pasi njoftuan ndarjen, Bill Gates i transferon bashkëshortes së tij aksione në vlerë 1.8 miliardë

S.B.

Sot një artiste e famshme e tregut botëror, por dikur Bebe Rexha thotë se prindërit e saj nuk kishin mundësi t’i blinin një piano

S.B.

Rita Ora me ndryshim drastik, bëhet brune ndërsa shfaqet me veshje 10 mijë euroshe në eventin e ‘Chanel’

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...