Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Rihanna kërkon falje publike për ofendimin që iu bëri myslimanëve në shfaqjen e saj të modës: Ndodhi pa dashje, nuk do të përsëritet

Në shfaqjen e modës të këngëtares së famshme, Rihanna, ndodhi një gafë, e cila gjatë këtyre ditëve është diskutuar globalisht.

Modelet që reklamuan koleksionin e saj të ri të të brendshmëve, kërcyen nën ritmet e këngës “Doom”, e cila ishte miksuar me disa vargje të shenjta islamike të hadithit mysliman.

Duke qenë se vargje të tilla u përdorën për këtë qëllim, kjo ka shkaktuar një irritim shumë të madh në komunitetin mysliman, të cilët gjatë gjithë këtyre ditëve kanë bërë komente të shumta negative në drejtim të këngëtares.

Të martën, Rihanna vendosi që të reagojë për herë të parë rreth kësaj çështje, duke bërë një shkrim të gjatë në InstaStory.

“Unë do të doja të falënderoja komunitetin mysliman për vënien në dukje të një detaji të madh që ishte padashur fyese në shfaqjen tonë. Më e rëndësishmja, do të doja të ju kërkoja falje për këtë gabim të madh, por pa qëllim”, shkroi fillimisht këngëtarja.

Tutje, këngëtarja nga Barbadosi shtoi se i vjen thellësisht keq që vëllezërit dhe motrat myslimanë janë prekur nga kjo gafë, e cila ndodhi pa dashje.

“Ne e kuptojmë se kemi lënduar shumë nga vëllezërit dhe motrat tona myslimane dhe unë jam jashtëzakonisht e dëshpëruar nga kjo gjë. Unë nuk luaj me asnjë lloj mosrespektimi ndaj Zotit ose ndonjë feje dhe e di se vendosja e këngës në projektin tonë ishte plotësisht e papërgjegjshme. Do sigurohemi që asgjë e tillë mos të përsëritet më. Faleminderit për faljen dhe mirëkuptimin”, përfundoi shfajësimin e saj artistja.

Rihanna përndryshe prej vitesh është jo aktive në muzikë, duke e zhvendosur aktivitetin e saj në biznes, si themeluese e markës “Fenty”.

Postime të ngjashme

“My love story”, një mega emision së shpejti në ekran

T E

“Tërmet” në familjen mbretërore/ Sonte transmetohet intervista e princit Harry dhe gruas së tij amerikane Meghan Markle

T E

Ylli i YouTube, Zoe Sugg njofton se është shtatzënë për herë të parë

S.B.

Pyetet nëse planifikon të martohet së shpejti, Eni Koçi: Dasma nuk shqyrtohet fare si opsion në këtë periudhë

S.B.

Gjira: Ata që bëjnë muzikë të vërtetë kanë pak klikime, nuk e bëjnë për vëmendje

S.B.

Fero lanson këngën e re “Krenaria”

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...