Agjencia Zhurnal.mk
Bota Maqedoni

Rihapen kafenetë dhe restorantet në Greqi

Kafenetë dhe restorantet në qendër të Athinës, Greqi, janë hapur ditën e sotme në 07.00 të mëngjesit vetëm në ambient të hapur.

Siç raportojnë mediat në vend, pjesa më e madhe e pronarëve bashkë me punonjësit, nisën që të bënin gati tavolinat dhe karriget bashkë me masat përkatëse.

Sipas rregullave, në çdo tavolinë do të ketë dezinfektantë ndërsa punonjësit do të mbajnë maska.

“Presim shumë njerëz nga ora 09.00. Jemi optimistë për ditët që do të vijnë. Shpresojmë që të vijnë edhe turistë”, ka thënë pronari i një kafeje për mediat.

Sipas asaj që është njoftuar, bizneset që kanë marrë licencë operimi duhet të plotësojnë kushtet e mëposhtme:

– Ekskluzivisht në ajër të hapur,

– Akomodimi vetëm i klientëve të ulur,

– Mosluajtja e muzikës me zë të lartë.

Postime të ngjashme

Cilat janë 10 vendet me rezervat më të mëdha të arit në botë?

N E

Joe Biden me propozime të reja për të nxitur vaksinimet

N E

Numri i infeksioneve në Austri ka rënë nën 1 mijë

N E

Analisti Petar Arsovski pret rritje të euroskepticizmit

N E

Pezullohet përdorimi i vaksinës AstraZeneka në Sllovaki

N E

Anglia nga java e ardhshme do të fillojë të përdorë certifikatat dixhitale të vaksinimit

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...