Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Rihapet Franca, këto janë lehtësimet

Franca rihapet pak. Tarracat mund të shërbejnë ushqim dhe pije, me kapacitet 50% dhe maksimumi 6 persona në tryezë.

Gjithashtu rihapje janë dyqane jothelbësore, kinema, teatro dhe muze, por përsëri me një kapacitet të reduktuar. Dhe, shtetrrethimi shtyhet 2 orë mbrapa deri në orën 21:00, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Por Franca ende po lufton me një normë të lartë infeksioni prej rreth 14,000 në ditë. 108,000 persona kanë vdekur në vend.

Shkalla e vaksinimit po ndërtohet, 29 milionë doza janë administruar dhe mbi 13% e popullsisë tani janë plotësisht të vaksinuar.

Postime të ngjashme

Zviceranët votojnë kundër masave për ndryshimet klimatike

Dafina Vidishiqi

A është Turqia ende një aleat i besuar i NATO-s?

Dafina Vidishiqi

Biden: Nuk po kërkoj konflikt

Dafina Vidishiqi

Netanyahu humb pushtetin në Izrael

Dafina Vidishiqi

Macron: G7 nuk është armiqësore me Kinën

Dafina Vidishiqi

​Blinken zbulon: E vetmja gjë për të cilën pajtohem me Putin

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...