Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rikthehen sot aktivitetet elektorale në Shqipëri, u pezulluan në nderim të ish-kryeministrit Fino

Rikthehet sot aktiviteti politik në Shqipëri, i cili u shty ditën e djeshme me rastin e shpalljes ditë zie kombëtare në nderim të ish-kryeministrit Bashkim Fino, i cili u nda nga jeta në moshën 59-vjeçare.

Kreu socialist Edi Rama ka një agjendë të ngjeshur ditën e sotme, ku në cilësinë e kryeministrit viziton fillimisht Laçin në kuadër të procesit të Rindërtimit, kalon më vonë në Rrëshen dhe ndalet pasdite në Lezhë për prezantimin e kandidatëve për deputet.

Nga kampi opozitar, Lulzim Basha i rikthehet sot takimit të planifikuar në qarkun e Fierit. /ATSH/

Postime të ngjashme

Qyteti i Vlorës i gatshëm për sezonin veror, pritet trefishim i turistëve

Dafina Vidishiqi

Sot votohet për kryetarin e PD-së, Lulzim Basha me tre kundërkandidatë

Dafina Vidishiqi

Nis procesi i votimit në PD/ Vokshi voton në selinë blu

Zekirija Haxhiu

Rama: PS nuk do të mbrojë askënd nëse drejtësia kërkon llogari nga ai

Zekirija Haxhiu

Fundi i maratonës së Gramoz Ruçit

Dafina Vidishiqi

Kongresi, vendimet e rëndësishme që morën 3000 delegatët socialistë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...