Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Rikthehet në Twitch një prej gamerave më të njohur

Pavarësisht se Microsoft i siguroi atij një kontratë të majme, shërbimi i kompanisë nuk mund të ruante ritmin me Twitch, Facebook Gaming apo YouTube Gaming.

Tyler “Ninja” Blevins është rikthyer në Twitch. Ai nënshkroi një kontratë shumëvjeçare me platformën ku bëri një emër dhe transmetimi i tij i parë starton ditën e sotme.

Ai tha se u mendua gjatë se cilën platformë do të zgjedhë pasi Microsoft vendosi të mbyllë Mixer dhe arriti në përfundimin se Twitch është platforma më mirë ku edhe ai nisi rrugëtimin e tij.

Ninja filloi të transmetonte në Twitch një dekadë më parë dhe ndërtoi një komunitet të madh aty por u largua në Gusht të 2019-ës për të shkuar tek Mixer.

Pavarësisht se Microsoft i siguroi atij një kontratë të majme, shërbimi i kompanisë nuk mund të ruante ritmin me Twitch, Facebook Gaming apo YouTube Gaming.

Kompania vendosi të mbyllte Mixer në Korrik. Kështu Ninja u bë një agjent i lirë dhe disa herë pyeti komunitetin se ku ishte më mirë të kalonte në Twitch apo YouTube.

Ai është një yll i vërtetë me 15 milionë ndjekës në Twitch dhe 24 milionë abonentë në YouTube. Blevins ishte gamer-i i parë që kishte veshjen e tij në Fortnite së shpejti do të ketë një në Fall Guys.

Rikthimi i tij në Twitch është lajm i madh dhe me shumë gjasa do ta ndihmojë shërbimin të ruajnë dominimin në këtë sektor. /PCWorld Albanian

Postime të ngjashme

Pas Facebook, alarm për Linkedin – 500 milionë profile dalin në shitje në “Dark web”

S.B.

SHBA-ja sanksionon prodhuesit kinezë të kompjuterëve

S.B.

Mineralet nga fundi i oqeanit mund të përdoren për prodhimin e baterive të veturave elektrike

S.B.

Facebook dhe Instagram bien përsëri për shumë përdorues

S.B.

Prezantohen 6 telefona inteligjentë të rinj nga Nokia

S.B.

Një gjykatë në Moskë gjobit TikTok-un për “thirrje për protestë”

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...