Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rinis procesi i vaksinimit në Lezhë

Procesi i vaksinimit ka rifilluar në qytetin e Lezhës dhe Fierit.

Që në orët e para të mëngjesit kanë qenë të shumtë ata persona të cilët i janë drejtuar qendrës së vaksinimit, por janë kthyer mbrapsht pasi nuk ka doza vaksinash, kjo për shkak të vonesave në ardhjen e 100 mijë dozave vaksinash, që erdhi si pasojë e problematikës që u has nga greva e kontrollorëve në aeroportin e Rinasit.

Nga nisja e procesit të vaksinimit masiv në Lezhë janë kryer 5150 vaksinime, të moshuar, mjekë dhe mësues.

Postime të ngjashme

McAllister: BE ta mbajë fjalën për liberalizimin e vizave me Kosovën dhe për integrimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

N E

Shqipëria regjistron 91 raste të reja me Kovid-19 në 24 orët e fundit

N E

Bujar Nishani: PD nuk ka arritur që të fitojë besimin e shumicës së shqiptarëve

N E

Grida Duma: Rinumërim atje ku ne kemi bindje se ka pasur devijanca të votës së pavlefshme

N E

Edi Rama: Thirrje vende anëtare të BE-së që të shmangin historinë

N E

Grushtet që shkundën drejtësinë/ Gërdeci, sprova e vërtetë e drejtësisë së re

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...