Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Rinumërimi i kërkuar nga Trump, rrit avantazhin e Biden

Asnjë nga pretendimet e Presidentit aktual të SHBA-së, Donald Trump për mashtrim zgjedhor apo parregullësi në zgjedhje nuk po verifikohet.

Të premten ka përfunduar dhe procesi i rinumërimit të votave në një nga rajonet më të mëdha të Winsconsit, i kërkuar nga stafi i Trump, dhe rezultatët kanë nxjerrë një rritje të numrit të votave për Joe Biden.

Fushata e Trump kishte kërkuar rinumërim të votave në dy rajone të mëdha të Winsconsin, pasi presidenti e humbi ketë shtet për një diferencë prej 20 mijë votash. I gjithë ky proces rinumërimi do t’i kushtojë fushatës së Trump dhe 3 milionë dollarë të tjerë.

Postime të ngjashme

Muzeu Kombëtar i Ndërtimit në Uashington rihapi dyert e tij pas më shumë se një viti

N E

Organizata Botërore e Shëndetësisë variantin indian të koronavirusit e klasifikon si “shqetësim global”

N E

Humbin jetën 11 persona gjatë një sulmi të armatosur në Nigeri

N E

Italia gjatë 24 orëve të fundit regjistron 5.080 raste të reja me Kovid-19

N E

Pfizer-Biontech: Nuk ka nevojë të zhvillohet një formulë e re e vaksinave

N E

Në Angli nuk është regjistruar asnjë vdekje si pasojë e Kovid-19

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...