Agjencia Zhurnal.mk

Rinumërohen 573 vendvotime, mbesin edhe 834

Prishtinë, 18 nëntor – Zhurnal.mk – Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve gjatë ditës së diel janë rinumëruar gjithsej 140 vendvotime.

Këtë e ka bërë të ditur për klankosova.tv, Valmir Elezi, zëdhënës i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

Sipas tij deri më tani janë rinumëruar 573 vendvotime.

” Në përgjithësi sipas të dhënave të deritashme, numri i vendvotimeve të rinumëruara është: 573 vendvotime apo rreth 41%. Kanë mbetur për rinumërim edhe 834 vendvotime”, tha ai.

Aktualisht Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është duke zbatuar vendimin e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa për rinumërimin e mbi 1 mijë e 400 vendvotimeve

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...