Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Risia në Kinë – Taksi robot

Në Kinë tashmë njerëzit mund të hipin në një taksi robot.

Taksitë pa shoferë janë në dispozicion të njerëzve në qytetin më të madh të Kinës.

Një kompani e mbështetur prej gjigandit të teknologjisë dhe shitjes në internet, Alibaba, ka filluar të ofrojë shërbime falas me taksi, duke përdorë një sërë makinash robot. Kjo po ndodh në një zonë të vogël të Shangait.

Robin Brant, është një prej banorëve që tashmë e ka testuar.

Postime të ngjashme

Audi prezanton modelin RS3

Dafina Vidishiqi

Apple po punon për një MacBook Air plotësisht të ri

Dafina Vidishiqi

Tesla Model 3 dhe Model X tashmë vijnë në lojën e famshme PUBG

Dafina Vidishiqi

Prezantohet Porsche 911 GTS: Më shumë fuqi sesa Carrera S

Dafina Vidishiqi

Ford prezanton veturën e re, emërtimin ia dhanë fansat

Dafina Vidishiqi

Alfa Romeo planifikon të prodhojë “GTV elektrike”

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...