Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Rita me dedikim emocional për gjyshin e saj, regjisorin Besim Sahatçiu: Na mungon çdo ditë

Zhurnal Ads

Këngëtarja e njohur shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, është mjaft aktive dhe e ndjekur në rrjetet sociale.

Ajo ndan me fansat imazhe e postime të ndryshme, derisa herë pas here nuk mungon me dedikime për më të dashurit e saj.

Këtë herë, krijuesja e hitit “Let You Love Me” ka përkujtuar gjyshin e saj, njëherësh regjisorin e njohur Besim Sahatçiu.

“Gjithashtu sot është edhe përvjetori i gjyshit tim, na mungon çdo ditë. Gjyshi të dua shumë”, ka shkruar ylli shqiptar në fotografinë e ndarë në InstaStory.

Besimi ndërkohë ishte drejtor i teatrit, filmit dhe televizionit, teksa punoi edhe si drejtor skenik në Teatrin Kombëtar të Kosovës.

I njëjti ishte një regjisor e skenarist i filmave si: “Përroi vërshues”, “Nabujala reka”, “Trimi”, “Pasqyra”, “Lulepjeshkat e dashurisë” etj.

Besim Sahatçiu me bashkëshorten, Besën, dhe dy mbesat e tyre: Elenën dhe Ritën (Foto: David Mirzoeff)

Ai ndërroi jetë në vitin 2005.

Marrë parasysh këtë, Rita jo rastësisht është futur në botën e artit dhe ka arritur të bëhet një nga artistet më të suksesshme në arenën ndërkombëtare.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Dua Lipa e mahnitur me aftësitë e të dashurit të saj në gatim

S.B.

Konfirmohet lidhja e Rihannës me ASAP Rocky – çifti fotografohen për herë të parë së bashku, ndonëse të kamufluar

S.B.

Rita Ora në mbështetje të vajzave nga Afganistani, që ndihmojnë vendin në luftën kundër COVID-19

admin

Mani ia del dhe me këngë ndryshe, publikon “Loti”

T E

Meg Ryan, aktorja që rrënoi bukurinë natyrore me ndërhyrje estetike

S.B.

Ish-partneri i Demi Lovatos, Max Ehrich fotografohet duke qarë në vendin ku i propozoi këngëtares për martesë

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...