Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Rita Ora bën thirrje për të drejta të barabarta për artistet femra

Rita Ora deklaroi se gratë në industrinë e muzikës ende duhet të luftojnë ‘çdo ditë’ për paga dhe të drejta të barabarta.

Këngëtarja dhe aktorja 30 vjeçare është krenare që ka pasur një karrierë të suksesshme, por thotë se ka ende shumë për të bërë përpara se yjet femra të trajtohen si të barabarta me homologët e tyre meshkuj.

Duke folur për revistën Numero Berlin – në të cilën u shfaq në kopertinë – Rita tha: “Ne si gra po luftojmë çdo ditë që të kemi pagë të barabartë, të kemi një zë të barabartë, të jemi në gjendje të mos gjykohemi, të shprehim feminitetin tonë në një mënyrë ku nuk minon fuqinë tonë”.

“Këto janë gjëra për të cilat ne luftojmë çdo ditë. Barazia gjinore është diçka për të cilën unë qëndroj. Unë jam shumë e pasionuar pas kësaj”.

“Unë qëndroj pranë të drejtave të barabarta, unë qëndroj pranë lirisë së fjalës dhe qëndroj pranë grave që kanë një qëndrim prej shefi”.

Ajo shtoi: “Për mua, momenti përcaktues është duke mbështetur karrierën time. Të jesh në gjendje të rri akoma këtu sot, të bëj fotografi të ndryshme, të jem në gjendje të flas për karrierën time 10 vjet më vonë”.

“Unë mendoj se kjo është një arritje e madhe për artistët. Dhe të jesh në gjendje të mbash diçka për mua dhe të kesh kapitullin tjetër të jetës sime dhe të jesh akoma në biznes është vërtet e mahnitshme”.

Në një raportim të para disa ditëve në DailyMail, thuhet se ylli nga Kosova ka grumbulluar pasuri prej 20 milionë funtesh që nga fillimi i karrierës, falë projekteve e bashkëpunimeve me brende të ndryshme.

Postime të ngjashme

Dhurata Dora feston për 23 milionëshin me “Only You”

Dafina Vidishiqi

Çfarë ndodhi me Olën e Muratin pasi dolën çift nga “Përputhen”?

Dafina Vidishiqi

“Mala” nga Samanta Karavella vjen me këtë datë

Dafina Vidishiqi

Tayna me poza provokuese, ndërsa prezanton dukjen e re me flokë ngjyrë vjollcë

Dafina Vidishiqi

Zaimina Vasjari feston ditëlindjen, mahnit me dukjen në festë

Dafina Vidishiqi

Adriana Matoshi merr vëmendje me ngjyrat neon në paraqitjet me kostum

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...