Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Rita Ora mbështet nismën për lumin Vjosa, shpërndan postimin e DiCaprios

Një postim i Leonardo DiCaprios në mbështetje të iniciativës për shpëtimin e lumit Vjosa dhe shndërrimin e tij në një Park Kombëtar, ka bërë bujë të madhe në rrjetet sociale.

Aktivisti i njohur i ambientit qe një kohë të gjatë është përfshirë në kauzën për mbrojtjen e këtij lumi, ndërsa së fundmi ai iu referua një deklarimi të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, se është pro krijimit të një Parku Kombëtar në Vjosë dhe se hidrocentralet nuk do të ndërtohen.

Duke iu referuar asaj deklarate, DiCaprio e ka shpërndarë një fotografi me mbishkrimin “Vjosa, jo digat” dhe ka shpjeguar se projekti për digën e Kalivaçit është refuzuar nga Ministria e Mjedisit.

“Kjo do të ishte një arritje e madhe për Shqipërinë dhe pjesën tjetër të Evropës dhe parku do të bëhej një shembull për Strategjinë e Biodiversitetit brenda kornizës së Marrëveshjes së Gjelbër”, ka shkruar mes tjerash DiCaprio.

Këtë iniciativë e ka mbështetur edhe këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora. 29-vjeçarja e ka shpërndarë në InstaStory postimin e aktorit hollivudian në shenjë mbështetjeje të kësaj fushate.

“Kjo do të ishte një arritje e madhe për Shqipërinë dhe pjesën tjetër të Evropës dhe parku do të bëhej një shembull për Strategjinë e Biodiversitetit brenda kornizës së Marrëveshjes së Gjelbër”, ka shkruar mes tjerash DiCaprio.

Postime të ngjashme

Dua Lipa duket sensuale me veshjen ngjyrë portokalli për një ndejë në West Hollywood

Lea Muslija

Rozana Radi vjen me imazhe të ‘nxehta’ nga pushimet

Lea Muslija

Jennifer Garner u shfaq me humor të mirë ndërsa dilte për darkë me regjisorin JJ Abrams dhe Katie McGrath

Lea Muslija

Cheryl pranon se pushimi i saj një vjeçar nga rrjetet sociale ishte ‘gjëja më e mirë’ për të

Lea Muslija

Anastasia Karanikolaou vë në plan të parë barkun e tonifikuar derisa arrin në një ditëlindje

Lea Muslija

Në romancën me J.Lo, Ben Affleck nuk harron të iu dedikojë kohë edhe fëmijëve

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...