Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Rita Ora nuk do të rikthehet në jurinë e shout “The Masked Singer”

Këngëtarja e talentuar me prejardhje kosovare, Rita Ora, nuk do të kthehet në rolin e anëtares së jurisë në edicionin e ardhshëm të shout “The Masked Singer UK”.

Derisa shumë spekulojnë se Ora është përjashtuar nga ky shou si pasojë e kritikave të fundit që i ka marrë, për shkak të shkeljes së masave anti-COVID, raportohet se arsyeja e vërtetë e largimit të këngëtares dhe aktores së famshme, vjen si rezultat i udhëtimit të saj drejt Australisë, për të shërbyer në panelin e jurisë së shout “The Voice of Australia”, dhe kështu orari i saj nuk është përshtatur me orarin e xhirimeve të emisionit, “The Masked Singer”, i cili vjen me sezonin e ri kah fundi i këtij viti.

Ora ka qenë pjesë e këtij program shumë të ndjekur televiziv në dy sezone, duke sjell energji pozitive çka edhe e karakterizon atë si person. Por, nga momenti kur këngëtarja i theu rregullat e karantinës në Britani të Madhe, duke e organizuar një ndejë private për ditëlindjen e saj të 30-të, publiku në këtë shtet i është kthyer kundër dhe e kanë bërë Ritën cak të kritikave. Së fundmi ajo ishte sulmuar edhe për stilin e veshjes në këtë shou, për çka këngëtarja është përgjigjur: “Mendoj se stili i veshjes është diçka shumë personale dhe nëse dikujt nuk i pëlqen veshja ime, është në rregull. Ajo çka është e rëndësishme është se unë kam nevojë të kem vetëbesim dhe të ndihem rehat me veten. Kjo ka rëndësi për mua kur vjen puna tek stili im i veshjes”.

Rita Ora në edicionin e ardhshëm të “The Masked Singer UK”, besohet se do të zëvendësohet nga valltarja Oti Mabuse. Jonathan Ross, Davina McCall dhe Mo Gilligan, rikthehen në rolin e anëtarëve tjerë të jurisë, kurse Joel Dommett do të vazhdojë si prezantues i shout.

Postime të ngjashme

As që ua merr mendja, Olta Gixhari tregon arsyen e pazakontë pse nuk e zbulon identitetin e partnerit dhe djalit

D V

Një festë jo e thjeshtë, Meghan Markle po organizon ditëlindjen e saj me këtë person të veçantë

D V

Nëse një ditë Bora Zemani do të bëhet me vajzë, ajo do ketë një emër mjaft të veçantë!

D V

Alex Rodriguez flitet për një lidhje dashurie me Melanie Collins, derisa fotografohen së bashku përreth Talamanca Bay në Ibiza

D V

Scientologjia ia shkatërroi martesat dhe marrëdhënien me vajzën, por jo edhe karrierën e Tom Cruise

D V

Morena vjen në poza verore

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...