Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Rivalitet ndryshe – BMW e reklamon Mercedes S-Class me anë të një video

Megjithëse ekziston një konkurrencë e ashpër në treg midis dy prodhuesve premium gjermanë, bavarezët kanë treguar me këtë mesazh se lojtarët e mëdhenj mund të dhurojnë komplimente edhe kundërshtarëve më të mëdhenj. 

Sytë e të gjithë botës këtë javë ishin përqendruar te Mercedes, i cili prezantoi S-Class të ri disa ditë më parë, transmeton Telegrafi.

Ngjarja u ndoq nga afër nga rivalët më të mëdhenj, të tillë si BMW, i cili reagoi në një mënyrë jointeresante ndaj premierës së sedanit luksoz të Mercedes, i cili konkurron në treg me Seritë e tyre 7.

Departamenti i marketingut i BMW i la një mesazh të pazakontë Mercedesit në Instagram pas prezantimit të S-Class.

https://www.instagram.com/p/CEpBbQvnbXi/?utm_source=ig_web_copy_link

“Nice S” natyrisht mund të interpretohet si një kurbë e mirë “S” (për ngarje), por bavarezët nuk e fshehin që ky mesazh i drejtohet klasës së re S:

“Hej, punë e mirë, Mercedes-Benz! Ne jemi gjithashtu tifozë të mëdhenj të S-Class”.

Postime të ngjashme

Ferrari në vitin 2025 do ta lansojë veturën e parë tërësisht elektrike

S.B.

Prezantohet edhe zyrtarisht Mercedes EQS – luks i jashtëzakonshëm dhe brendësi e digjitalizuar

S.B.

Huawei po investon një miliard dollarë në biznesin e veturave, pretendon se është më i mirë se Tesla

S.B.

Audi i bën konkurrencë Maybach-ut

S.B.

Apple konkretizon planet për veturën elektrike, bashkëpunon me kompani të njohura

S.B.

Gjysmë shekulli nga klasiku i Mercedesit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...