Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Rivalizimi i TikTokut çon pasurinë e Zuckerbergut në 100 miliardë dollarë

Themeluesi i Facebookut, Mark Zuckerberg, ka arritur në pasurinë prej më shumë se 100 miliardë dollarësh, pasi ka lansuar një veçori të re për të rivalizuar direkt rrjetin social TikTok.

Të mërkurën, Facebooku lansoi veçorinë “Instagram Reels”, me të cilën shijoi rritje të vlerës së aksioneve prej 6 për qind të enjten. Zuckerbergu ka 13 për qind të aksioneve në kompani.

Me këtë rast, Zuckerberg iu bashkohet Jeff Bezosit të Amazonit dhe Bill Gatesit të Microsoftit në listën ekskluzive të “miliarderëve me më shumë se 100 milionë dollarë pasuri”.

Pasuria personale e Zuckerbergut u rrit për 22 miliardë dollarë këtë vit, sipas Bloombergut.

Postime të ngjashme

Thyhet rekordi i ndjekësve në “Twitch”

S.B.

Facebook nuk punësoi persona me ngjyrë sepse ata nuk ishin një ‘kulturë e përshtatshme’ për ta

S.B.

Age of Empires IV po vjen, tashmë me një lojë të re

S.B.

Facebook fshiu përkohësisht faqen zyrtare të qytetit francez Bitche

S.B.

Fotografitë e para tregojnë Samsung Galaxy S21 “Fan Edition”

S.B.

iPhone 11 Pro me “logo të gabuar” nga Apple shitet për 2,700 dollarë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...