Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Rizoto pule me kungullesha

Koha e përgatitjes: 30 minuta – Për katër persona

400 gram file pule
2 Gota oriz
1 Kungulleshë
1 Grusht bizele
1 Qepë
1 Thelpi hudër
0.6 litër bazë supe (ose më shumë sipas nevojës)
Kripë
Piper
Pak lëvore limoni
1 Lugë gjalpë Gold butër
Parmezan kur të shërbehet

Prejeni kungulleshën në copa kubi dhe fërgojini në një tigan me vaj derisa të bëhen ngjyrë kafe të arta. Vendosni në një pjatë me kripë.

Në të njëjtin tigan, fërgoni copat e files së pulës bashkë me qepën dhe hudhrën e grirë. Hidhni kripë dhe shtoni orizin.

Hidhni një lugë supë të zier dhe gatuajeni derisa orizi të thithë gjithë ujin. Shtoni përsëri një lugë të bazës së valës dhe përzini. Përsëritni procesin derisa orizi të zbutet.

Në fund, shtoni bizele të grira, piper, lëvore limoni, përzieni kungulleshat me një lugë gjelle gjalpë. Përzini mirë që të kemi një rizoto sa më kremoze dhe shërbeni sa më shpejt që është e mundur duke hedhur parmezan mbi.

Postime të ngjashme

Qofte me kunguj dhe qepë të njoma

D V

Sallatë me shalqi, domate dhe djathë: Provojeni, shija e saj do t’ju mrekullojë

D V

Speca të mbushur – Receta verore plot shije

D V

Si të bëni vetë qumësht bajamesh? Jashtëzakonisht i shëndetshëm dhe i shijshëm

D V

Bukë shtëpie me qumësht – Receta per një bukë plot shije dhe të butë

D V

Ëmbëlsirë pa sheqer; E shpejtë dhe e shijshme

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...