RMV/ Prej nesër nis vaksinimi i fëmijëve nga mosha 12 deri 16 vjeç

Shkup, 11 korrik – Procesi i vaksinimit në vend po zhvillohet pa pengesa. Përveç spitaleve publike dhe pikat vaksinale në shtet, vaksinimi realizohet edhe në shtëpitë e pleqve. Prej nesër do të nis vaksinimi i fëmijëve nga mosha 12 deri 16 vjeç. Ditë më parë ministri I shëndetësisë Venko Filipçe tha se do ti vaksinoj fëmijët e tij.

 

“Ka vende ku vaksinimi I fëmijëve është I obligueshëm, përkatësisht nuk do ti pranojnë fëmijët në shkollë nëse nuk janë vaksinuar. Te ne nuk do të jetë i obligueshëm vaksinimi. Por un do ti vaksinoj fëmijët e mi. Mënyra e vetme për të arritur te imuniteti kolektiv është të vaksinohen fëmijët.”, tha Filipçe.

Related posts

Mbledhje të Komisionit për Financa dhe Buxhet dhe Këshillit Buxhetor të Kuvendit

Z H

MASH: Prindërit përmes e-ditarit do të marrin raporte javore mbi aktivitetet e fëmijëve të tyre në shkollë

N E

Xhaferi në takim me Sagarcin: Kuvendi vazhdimisht punon në agjendën për eurointegrime

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com