Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Roblox numëron 42 milionë përdorues

9.7 miliardë orë janë shpenzuar në Roblox. Të ardhurat e kompanisë ishin 140% më të larta prej 387 milionë dollarësh.

Roblox, eksperienca online përmes të cilës njerëzit mund të krijojnë lojërat e tyre, numëron mbi 42 milionë përdorues aktivë.

Debutuar një dekadë e gjysmë më parë, Roblox vijon të rritet dita ditës dhe nuk po shfaq shenja ngadalësimi.

Lajmi erdhi nga vetë kompania e cila raportoi rezultatet financiare të tre mujorit të parë të 2021 dhe ka të bëjë me një rritje prej 79% krahasuar me një vit më parë.

9.7 miliardë orë janë shpenzuar në Roblox. Të ardhurat e kompanisë ishin 140% më të larta prej 387 milionë dollarësh.

Rritja impresionuese ka ardhur edhe si rezultat i pandemisë së Covid-19 ku shumë njerëz kishin ngelur të izoluar brenda shtëpive të tyre.

Postime të ngjashme

WhatsApp sjell dy ndryshime në reja në aplikacion, ja për çfarë bëhet fjalë

Dafina Vidishiqi

Microsoft njofton datën kur do t’i jep fund mbështetjes për Windows 10

Dafina Vidishiqi

Samsung hyn në Evropë me marrëveshjen me rrjetin 5G të Vodafone në Britani

Lea Muslija

Panel diskutim për teknologjinë 5G

Zekirija Haxhiu

Këto 6 gjëra nuk duhet t’i ndani asnjëherë në mediat sociale

Dafina Vidishiqi

Edicioni i 9-të i ICT Awards shpall fituesit, një dekadë teknologji që flet shqip

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...