Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Rojet e Mbretëreshës arrestohen për vjedhje armatimi

Dy ushtarët të trupave elitë të Gardës së Mbretëreshës u vunë në pranga pasi dyshohet se kanë vjedhur municione në garnizone.

Policia e Londrës në bashkëpunim me Policinë Ushtarake dhe Ministrinë e Mbrojtjes organizuan një operacion mbrëmjen e së enjte ku sekuestruan një sasi të madhe fishekësh të kalibrit 9 mm, që zakonisht përdoren për pistoleta.

Sipas komunikatës së policisë, 2 persona u vunë në pranga dhe u dërguan në stacionin më të afërt, ku po mbahen në arrest.

Ministria e Mbrojtjes konfirmoi aksionin ku u arrestuan dy ushtarakët me municionin e vjedhur dhe shtoi se një hetim është duke u kryer për këtë ngjarje.

Postime të ngjashme

Biden: Sulmet kibernetike mund të çojnë në luftë

D V

Nga sot, mohimi i gjenocidit në Bosnje ndalohet

D V

HRW: Sulmet në Gaza duket se përbëjnë krime lufte

D V

Dy njerëz të vdekur nga shpërthimi në Gjermani

D V

Parashikime më të mira për ekonominë globale më 2022

D V

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...