Role me mollë dhe kanellë

Do t’ju duhen 5 minuta nga jeta juaj, 4 përbërës dhe shumë dashuri për të përgatitur këtë recetë.

 

Përbërësit: 1 petë sfoljatë, 1 mollë, 1 lugë gjelle kanellë (jo e mbushur me majë), 2 lugë gjelle sheqer kaf.

Përgatitja: Përziejmë sheqerin me kanellën. Mollën e grijmë në rende. Hapim petët dhe shtrojmë përzierjen sheqer-kanellë dhe më pas shtojmë mollën e grirë. Mbledhim petën në formë roleje dhe i presim në pjesë të barabarta. I pjekim në format e muffins, në tavë normale ose në një tavë me hapje ngjitur njëra tjetrës (sipas dëshirës).

Related posts

1 recetë me 10 shije; Sallatë shumëngjyrëshe me oriz

D V

Receta e tortës së famshme gjermane me vanilje dhe çokollatë

D V

Pulë e shijshme me limon dhe gjalpë të aromatizuar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com