Auto

Rolls-Royce Ghost prezanton modelin e ri me një çmim fillestar prej 330 mijë dollarë

Rolls-Royce ka prezantuar modelin më të ri të veturës më të suksesshme që ka prodhuar ndonjëherë kjo kompani, Ghost.

Rolls-Royce Ghost vjen me një çmim fillestar prej 330 mijë dollarë. Modeli i ri, ndryshe ka ai paraprak, i cili kishe shumë pjesë të ngjashme me Serinë 7 të BMW-së, ai vjen me një arkitekturë super luksoze të dedikuar ekskluzivisht për të, transmeton KOHA.

Dizajni i jashtëm i veturës është i ngjashëm me versionin e vjetër, me shumë pak ndryshime ndërsa nga brenda nuk ka asgjë të përbashkët me versionin e vjetër.

Kjo super veturë vjen me një super motor V12 6.8 litërsh që prodhon 563 kuajfuqi (420 kilowatts), i cili vënë që kjo veturë shpejtësinë nga 0 në 100km/orë ta arrij për vetëm 4.5 sekonda.

E gjithë kjo fuqi është e etur për karburant, por kjo kompani planifikon që të arrijë të përshkojë 19 kilometra rrugë me 3.7 litra karburant (1 gallon) brenda qytetit, 30 kilometra në autostradë ndërsa kombinim 22 kilometra.

Postime të ngjashme

Mercedes me veturë ‘ekstreme’ për terrene të vështira

admin

Audi RS5 Coupe & Sportback 2021, marrin pamje të re dhe më shumë fuqi

admin

Historia e suksesit të Renault Captur – modelit më të preferuar të veturave në Evropë!

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...