Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Rolls Royce ka rinovuar modelin e saj më të njohur, ja çfarë ofron për 273 mijë euro

Pa dyshim, Rolls Royce është më shumë se një makinë.

Modeli i ri quhet Ghost dhe kushton 273,000 euro, dhe mundësohet nga një motor 6,75 V12 që prodhon 571 kuaj fuqi dhe 850 Nm çifte rrotulluese, transmeton Telegrafi.

Por Ghost ofron gjithashtu një përvojë të veçantë edhe në kabinë. Pas dyerve automatike qëndron luksi i përsosur i një sedani të gjatë 5,546 mm, i gjerë më pak se dy metra.

Dhe çdo zhurmë e padëshiruar është e ndaluar në kabinën.

Mjafton të themi që kanalet e ventilimit janë të rregulluara në atë mënyrë që ajri të rrjedhë absolutisht i heshtur.

Postime të ngjashme

Shitjet e automjeteve BMW në maksimumin historik

R Zh

Shitjet e veturave në Gjermani rriten me 36% në mars

S.B.

Qëndronte i “konservuar” për 35 vjet, zbulohet një Porsche super i rrallë – një makinë që përmbante një mrekulli të vërtetë

S.B.

Djali me një Lamborghini Urus kërcen mbi një Lamborghini Aventador

S.B.

Testi i qëndrueshmërisë: Porsche kaloi 5 mijë km duke vozitur me shpejtësi konstante prej 300 km / orë

S.B.

Në këtë provë, VW ID.4 mposht Tesla Model 3

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...