Auto

Rolls Royce ka rinovuar modelin e saj më të njohur, ja çfarë ofron për 273 mijë euro

Pa dyshim, Rolls Royce është më shumë se një makinë.

Modeli i ri quhet Ghost dhe kushton 273,000 euro, dhe mundësohet nga një motor 6,75 V12 që prodhon 571 kuaj fuqi dhe 850 Nm çifte rrotulluese, transmeton Telegrafi.

Por Ghost ofron gjithashtu një përvojë të veçantë edhe në kabinë. Pas dyerve automatike qëndron luksi i përsosur i një sedani të gjatë 5,546 mm, i gjerë më pak se dy metra.

Dhe çdo zhurmë e padëshiruar është e ndaluar në kabinën.

Mjafton të themi që kanalet e ventilimit janë të rregulluara në atë mënyrë që ajri të rrjedhë absolutisht i heshtur.

Postime të ngjashme

Audi E-Tron GT 2021: Çfarë presim nga kjo super makinë?

admin

Hyundai ka zbuluar se pse SUV luksozë qelben erë

S.B.

Mercedes po teston makinën e saj AMG GT 73 me 800 kuaj fuqi

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...