Roma huazon Under-in te Marseille

Pas eksperiencës me Leicester City në Premier League, Roma huazon sërish Cengiz Under këtë herë te Olympique Marseille në kampionatin francez.

 

Jose Mourinho vendosi të mos e mbajë turkun në skuadër dhe drejtuesit e klubit verdhekuq i kanë gjetur një destinacion të ri.

Për Under, Marseille ka paguar 500 mijë te Roma për huazimin ndërkohë që në verën e vitit 2022 ka të drejtën e blerjes për 8, 4 milionë euro ndërkohë që Roma do të ruajë 20% të kartonit në rast rishitjeje të Under nga Marseille në të ardhmen.

Related posts

Liverpooli fiton pa shumë mund në udhëtim te Leeds United

D V

Formacioni më i mirë në Bundesliga me blerjet e afatit kalimtar veror – emra si Malen, Sabitzer dhe Silva në 11-shen startuese

D V

Me rikthim sensacional, Teuta kualifikohet në raundin e tretë të Ligës së Konferencës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com