Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Roma kërkon shërbimet e Frimpong, por Celticu duhet ta ulë çmimin

Roma është duke planifikuar të bëjë një ofertë për talentin e Celticut, Jeremie Frimpong.

Megjithatë, për të hyrë në bisedime serioze për transferimin e 20-vjeçarit, Giallorossët kërkojnë nga klubi skocez që ta ulë çmimin.

Mbrojtësi i krahut të djathtë është në listën e dëshirave të klubit italian, mirëpo pronarët e tij e vlerësojnë rreth 15 milionë euro.

Gazetta dello Sport dhe Glasgow Live raportojnë se Roma dëshiron që kjo shumë të jetë shumë më e ulët.

Frimpong, i cili ka qenë pjesë e Akademisë së Manchester Cityt, ka regjistruar 27 paraqitje për Celticun në të gjitha garat këtë sezon. /Telegrafi/

Postime të ngjashme

Lëndohet Ibra, mungon në katër ndeshjet shumë të rëndësishme për Milanin

Z H

Crotone shkarkon trajnerin Stroppa

Z H

Top-23 yjet e futbollit që mbesin pa kontrata në fund të këtij sezoni

Z H

Zyrtarët e Real Madridit festojnë çdo paraqitje të mirë të Gareth Bale te Tottenhami

Z H

Arrestohet ish presidenti i Barcelonës, Bartomeu

Z H

Guardiola konfirmon transferimin e Garcias tek Barça

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...