Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Roma rivalizon Interin për Papu Gomez

Papu Gomez ka vendosur të largohet nga Atalanta pas një kohe të gjatë të kaluar në klub.

Sulmuesi argjentinas ka pasur probleme së fundmi me trajnerin Gasperini dhe largimi nga klubi duket i pashmangshëm në janar.

32-vjeçari është pjesë e zikaltërve që nga viti 2014 ku ka qenë lojtari kryesor dhe kapiten i klubit.

Gomez megjithatë nuk sheh të ardhme në Bergamo dhe largimi duket i sigurt gjatë afatit kalimtar dimëror.

Interi ka qenë skuadra e parë që ka shprehur interesim për transferimin e tij, por së fundmi garës i është bashkuar edhe Roma.

Giallorosët janë në kërkim të një sulmuesi anësor dhe Gomez duket i duhuri për repartin ofensivë.

Atalanta nga ana tjetër dëshiron ta shes yllin e tyre në janar dhe synon që të fitojë rreth 15 milionë euro.

Postime të ngjashme

Lëndohet Ibra, mungon në katër ndeshjet shumë të rëndësishme për Milanin

Z H

Crotone shkarkon trajnerin Stroppa

Z H

Top-23 yjet e futbollit që mbesin pa kontrata në fund të këtij sezoni

Z H

Zyrtarët e Real Madridit festojnë çdo paraqitje të mirë të Gareth Bale te Tottenhami

Z H

Arrestohet ish presidenti i Barcelonës, Bartomeu

Z H

Guardiola konfirmon transferimin e Garcias tek Barça

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...