Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Romë, zhduken pa gjurmë katër alpinistë

Katër alpinistë janë zhdukur pa gjurmë bë vargmalin Abruzzo, jo shumë larg Romës.

Sot është dita e tretë e zhdukjes së tyre.

Sipas shërbimit Italian të shpëtimit, dyshohet se ata mund të jenë vrarë nga ndonjë ortek.

Katër alpinistë, nga qyteti Avecano, u zhdukën ndërsa hipnin në dëborë dhe akull në malin Velino.

Përpjekjet për t’i shpëtuar u ndaluan nga bora e madhe që ra në atë zonë sot, madje edhe qen të stërvitur posaçërisht për këtë punë, kanë hasur në probleme.

Edhe vetë ekipet e shpëtimit janë duke u përballur me rrezikun e orteqeve.

Postime të ngjashme

Rritje e rasteve me COVID-19: Mbyllet Finlanda

S.B.

Vaksina e Pfizerit 94 për qind efektive në studimin me 1.2 milion njerëz

S.B.

Raportuesi i OKB-së: Hetoni sulmet ndaj kampeve në Tigray

S.B.

Von der Leyen: Vaksinojmë 70% të Evropës deri në verë

S.B.

Varianti i ri i koronavirusit, Italia shton masat

S.B.

Vrasja e Khashoggit, publikohen dokumente sekrete

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...