Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Ronaldo dhe Georgina dhurojnë para për të ndihmuar në trajtimin e një shtatëvjeçari të diagnostikuar me kancer

Cristiano Ronaldo dhe partnerja e tij, Georgina Rodriguez, kanë dhuruar për të ndihmuar në financimin e trajtimit të kancerit të një fëmije.

I riu portugez Tomas, shtatë vjeç, u diagnostikua me neuroblastomë të të rrallë të kancerit në shtator të vitit 2019.

Pasi pësoi një rikthim në tetor të vitit të kaluar, prindërit e Tomas apeluan për të grumbulluar fonde për operacionin e djalit të tyre.

Dhe duket se Cristiano dhe Georgina janë shfaqur në momentin e duhur.

Një mesazh, i ndarë nga motra e Georginas, Ivana, konfirmon përfshirjen e çiftit në këtë.

“Faleminderit Georgina dhe Cristiano për ndihmën, solidaritetin dhe zemrën e madhe. Faleminderit pafund për të na ndihmuar në mënyrë që Tomas të ketë qasje në trajtim”, thuhet në postimin e ndarë në rrjete sociale.

Tomas, shtatë vjeçari i diagnostikuar me një kancer të rrallë

Shtatë vjeçari tani është regjistruar në Spitalin D’Hebron në Barcelonë për analiza dhe konsulta onkologjike.

Ronaldo, 36 vjeç, nuk është i huaj kur bëhet fjalë për donacionet bamirëse.

Marsin e kaluar, teksa filloi pandemia e COVID-19, Ronaldo dhuroi një milion funte për të ndihmuar spitalet në luftën e tyre kundër virusit.

Ai është gjithashtu ambasador i ‘Save the Children’, ‘Unicef’ dhe ‘World Vision’.

Postime të ngjashme

Rita Ora ekspozon fundshpinën në fustan të bardhë

D V

Kanë diferencë 34 vjeçare në moshë, por lidhja e Gere me Alejandra nuk ka të bëjë me paratë: Ai është heroi im në jetën reale

D V

Kathy Griffin është diagnostikuar me kancer të mushkërive, pavarësisht se nuk ka pirë kurrë duhan

D V

“Diçka e bukur po vjen”, Dafina me të tjera poza nga xhirimet e klipit të ri e rrethuar me luledielli

D V

As që ua merr mendja, Olta Gixhari tregon arsyen e pazakontë pse nuk e zbulon identitetin e partnerit dhe djalit

D V

Një festë jo e thjeshtë, Meghan Markle po organizon ditëlindjen e saj me këtë person të veçantë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...