Ronaldo, Dybala, Chiellin e Allegri – Nedved zbulon detajet

Nënkryetari i Juventusit Pavel Nedved këmbëngul se ata kanë mjaft kohë për të rënë dakord për rinovimin e kontratës së Paulo Dybalas, ndërsa Cristiano Ronaldo do të qëndrojë me ta.

 

Biankonerët hapën sezonin e tyre përgatitës me një fitore 3-1 ndaj Cesenas në miqësore, edhe pse shumë nga yjet e tyre më të mirë nuk po merrnin pjesë.

Dybala e shikoi takimin jashtë fushe, shkaku i një lëndimi të lehtë muskulor.

Një takim me agjentin e tij pritet gjatë ditëve të ardhshme për të diskutuar kontratën, e cila do të skadojë në qershor të vitit 2022.

“(Drejtori Federico) Cherubini tashmë ka qenë në kontakt me agjentin e tij, i cili do të mbërrijë në Torino javën e ardhshme” , ka thënë Nedved për Sky Sport Italia.

“Ne jemi në kohën e duhur për të zgjidhur situatën, nuk është problem”.

Nedved u pyet gjithashtu për të ardhmen e Cristiano Ronaldos, pasi raportimet vazhdojnë ta shtyjnë atë drejt Paris Saint-Germain si pjesë e një turneu meritor.

“Ronaldo do të kthehet në stërvitje të hënën dhe ai do të qëndrojë me ne”, siguroi ish-mesfushori.

Giorgio Chiellini është një lojtar i lirë, pasi kontrata e tij tashmë skadoi më 30 qershor dhe agjenti i tij tha se nuk ka pasur ende bisedime.

“Kur ai të kthehet nga pushimet e tij verore, atëherë ne mund të flasim”.

Trajneri Max Allegri është kthyer te gjigandët e Torinos dy vjet pas shkarkimit të tij të papritur.

“Ai është kthyer me entuziazëm dhe uri të madhe”, shtoi Nedved.

Related posts

Arjola Trimi fiton medalje të artë në Lojërat Paralimpike në Tokio

D V

Montella: Locatelli në Juventus mund të përmirësohet akoma

Z H

Marotta flet për Eriksenin

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com