Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Ronaldo e shkel karantinën, niset drejt Torinos

Cristiano Ronaldo është nisur drejt Torinos nga Portugalia, duke e shkelur karantinën pasi u infektua me koronavirus derisa ishte në detyrë me ekipin kombëtar portugez.

Sipas mediave italiane, Ronaldo do të kthehet sot në Torino dhe do të vetizolohet në shtëpinë e vet.

Ish-sulmuesi i Real Madridit do të mungojnë në dy ndeshjet e ardhshme të Juventusit, kundër Crottones në Serie A dhe kundër Dynami Kyiv në Ligën e Kampionëve, por do të jetë në gjendje të luajë kundër Veronës nëse del negativ në testin për Covid-19 pasi ta ketë kryer karantinimin.

35-vjeçari, megjithatë, do të mungojë në ndeshjen e Juves kundër Barcelonës më 28 tetor sipas të gjitha gjasave, sepse protokolli i UEFA-s kërkon që një lojtar të jetë negativ në testin për Covid-19 të paktën shtatë ditë para se të lejohet të luajë në Ligën e Kampionëve apo Ligën e Evropës.

Postime të ngjashme

Konfirmohet dueli Fury – Joshua

Z H

Mësohet sa ka ofruar Interi për kontratën e re me Barrella

Z H

Buzëqesh Milani, ky është vendimi i Calhanoglut

Z H

ZYRTARE/ Juventusi blen përfundimisht kartonin e McKennie ng Schalke 04

Z H

Daja: Na penalizoi gjëndja e fushës, Apolonia nuk vodhi asgjë!

Z H

Vazhdoi seria e fitoreve të Cityt, triumfoi ndaj Wolverhamptonit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...