Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Ronaldo është golashënuesi më i mirë në histori të Kampionateve Evropiane, lë prapa Platinin

Superylli portugez, Cristiano Ronaldo, po vazhdon të thyejë rekorde në secilën garë që është duke marrë pjesë.

Rekordi golashënues i 36-vjeçarit është i pandalshëm dhe ai të martën mbrëma la prapa edhe rekordin e Michel Platini.

Portugalia shënoi tre gola në ndeshjen e parë të fazës grupore të ‘Euro 2020’ kundër Hungarisë në kuadër të Grupit F.

Dhe natyrisht që në listën e golashënuesve nuk mund të mungonte superylli, Cristiano Ronaldo, i cili tashmë numëron 11 gola në Kampionatet Evropiane.

CR7 i shënoi dy nga golat e portugezëve dhe kështu la prapa legjendën franceze, i cili i kishte shënuar nëntë gola në Kampionatin Evropian të vitit 1984. 

Postime të ngjashme

Australianet vendosin rekord botëror në not

D V

“A mund të luajmë çdo javë?” – tifozët e Queens Park Rangers tallen me Unitedin

D V

Ronaldo, Dybala, Chiellin e Allegri – Nedved zbulon detajet

D V

Spalletti konfirmon se Koulibaly është në shitje, zbulohet edhe çmimi

D V

Eda Zeqiri garon sot në “Tokyo 2020”, ky është orari

D V

“A mund të luajmë çdo javë?” – tifozët e Queens Park Rangers tallen me Unitedin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...