Ronaldo kaloi barrierën për ta ndihmuar rojën që e rrëzoi me goditjen me top

Superylli i Machester Unitedit, Cristiano Ronaldo, vazhdon të jetë në sensacion prej se është kthyer te Djajtë e Kuq.

 

Të martën mbrëma, ai debutoi sërish me fanellën e klubit anglez në Ligën e Kampionëve ndaj Young Boys dhe arriti të shënonte.

Mirëpo, para fillimit të ndeshjes, gjatë nxehjes, sulmuesi e ka goditur fuqishëm njërin nga rojat e stadiumit.

(Foto: Twitter/B/R/Football)

Topi e nokautoi rojën dhe tjerët përreth tij vrapuan për t’ia dhënë ndihmën e parë.

(Foto: Twitter/B/R/Football)

Ndërkohë, edhe vet Ronaldo e kaloi barrierën për ta ndihmuar dhe për ta shikuar se si ishte roja femër, e cila po qëndronte e shtrirë dhe ishte në dhimbje.

Asaj i është dhënë ndihma mjekësore nga stafi dhe thuhet të jenë gjithçka në rregull me të pas këtij aksidenti.

Related posts

Milani përgatitë ofertë për Iscon

D V

Lazio vazhdon interesimin për Adnan Januzajn

D V

Formacionet zyrtare, Drita – Feyenoord: Nuhiu nuk ndryshon

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More