Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Ronaldo në shitje, alarmohet PSG

Juventusi e ka vendosur në shitje yllin e skuadrës, Cristiano Ronaldo për merkaton verore të ardhshme.

Sipas Sport, “Zonja e Vjetër” është duke konsideruar ta shesë portugezin për shkak të pandemisë së koronavirusit që ka ndikuar negativisht në financat e klubit.

Ronaldo fiton rreth 540 mijë euro në javë, që është katër herë më shumë se lojtari i dytë më i paguar në klub, pra Matthijs de Ligt.

Kontrata momentale 35-vjeçarit i skadon në vitin 2022 dhe gjiganti italian shpreson ta shesë dhe të mos e lejojë pas dy viteve të largohet si agjent i lirë.

Interesim për Ronaldon në të kaluarën ka treguar PSG, skuadër e cila thuhet se do provojë ta transferojë edhe në afatin veror.

Juventusi shpreson ta shesë pesë herë fituesin e Topit të Artë për së paku 50 milionë euro.

Postime të ngjashme

Raiola kërkon 1 milion funte në javë për Haalandin

Z H

Ibra karton të kuq, por Milani thyen Parmën

Z H

Barcelona shpreson se nuk do të jetë “El Classico” e fundit për Messin

Z H

“Hysaj do të transferohet te një klub që luan në Champions League”

Z H

Tifozët nuk mund të besojnë se si Lacazette nuk arriti të shënonte i vetëm përball portierit

Z H

Xhaka i frustruar: “Largojë atë mu* topi”

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...