Ronaldo pozon me fanellën e Manchester Unitedit, për herë të parë pas 12 vitesh

Cristiano Ronaldo ka pozuar i veshur me fanellën e re të Manchester United për sezonin 2021/22.

 

Ikona e klubit ka përfunduar kalimin e tij nga Juventusi, ndërsa ende është në Portugali duke u përgatitur për të luajtur për ekipin e tij kombëtar.

Lojtari ka ndarë ca kohë për të pozuar me fanellën e Manchester United.

Derisa numri i Ronaldos ende nuk është zbuluar, dhe debutimi i tij i dytë për klubin do të pritet me padurim, United të paktën i ka gëzuar fansat e klubit me disa foto të lojtarit veshur me një fanellë e klubit, për herë të parë që nga largimi i tij drejt Real Madridit 12 vjet më parë.

Ronaldo që ka shënuar 118 golat te United deri më tani, do të mundohet ta rritë këtë numër.

Ai është zotuar se histori do të shkruhet edhe një herë. 

Related posts

Franca ndalët sërish, kësaj radhe nga Ukraina- fitojnë Kroacia dhe Holanda

D V

Lajm shokues para edicionit të ri në Ligën Premier: Arrestohet futbollisti i Evertonit nën akuza për pedofili

D V

Zbulohet pse dështoi kalimi i Mbappes te Real Madrid

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More