Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Ronaldo shkeli rregullat e coronavirusit për ta dërguar Georginan në një udhëtim luksoz

Superylli i futbollit, Cristiano Ronaldo, është duke u hetuar pasi i ka shkelur rregullat e mbrojtjes nga COVID-19 për ta dërguar partneren e tij, Georgina Rodriguez, në një udhëtim në një resort luksoz të skijimit për ditëlindjen e saj të 27-të.

35-vjeçari, i cili e pati pushim në ndeshjen e Kupës së Italisë (ndërmjet Juventusit dhe Spalit) e dërgoi bukuroshen në resortin Courmayer, i cili ndodhet 150 kilometra larg Torinos.

Në këtë mënyrë, ai i ka kaluar kufijtë në mes të Piedmont dhe Valle D’Aosta për një relaks dyditor.

Sipas gazetës italiane Corriere dello Sport, ata kanë qëndruar në një hotel, i cili ka qenë zyrtarisht i mbyllur, ndërsa Ronaldo dhe Georgina kanë publikuar video duke ecur me një automjet bore.

Në anën tjetër, në bazë të rregullave italiane për t’u mbrojtur nga coronavirusi, udhëtimi ndërmjet qyteteve është i ndaluar.

Në bazë të njoftimeve, çifti ka kaluar dy ditë në Val Veny, zonë e cila nuk është e qasshme, në të njëjtin vend ku Rodriguez e festoi ditëlindjen në vitin e kaluar, por pa prezencën e Ronaldos.

Ata nuk janë dënuar ende nga autoritetet, mirëpo e kanë fshirë menjëherë videon, në të cilën shiheshin duke ecur nëpër borë. Tashmë të dy janë kthyer Torino, por sipas beiN Sports, autoritetet janë duke e hetuar futbollistin.

Gjoba me të cilën përballet Ronaldo është 400 euro. Këtë shumë superylli portugez e fiton për shtatë minuta në kuadër të pagës së tij vjetore prej 30 milionë eurosh që e merr te Juve.

Postime të ngjashme

Linda Halimi tregon se si i kalon netët e nxehta të verës

D V

Tayna pozon me këmbën lart në mur

D V

Gjon Muharremaj me koncer në Kosovë të shtunën

D V

Katy Perry duket elegante me fustan të zi me mëngë të gjera teksa shihet me Orlando Bloom në Capri

D V

Lindsey Pelas josh ndjekësit duke vënë në pah linjat trupore

D V

Secila më e bukur se tjetra, Izabel Goulart dhe Alessandra Ambrosio të mrekullueshme me pozat nga plazhi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...