Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Ronaldo shpallet lojtar i ndeshjes, Hungari – Portugali

Cristiano Ronaldo është shpallur nga UEFA lojtari më i mirë i ndeshjes Hungari – Portugali.

Corinne Diacre, vëzhguese teknike e UEFA-së, e ka emëruar Cristiano Ronaldon si lojtarin më të mirë të takimit, Hungari – Portugali,.

Ronaldo shënoi dy gola në këtë duel, në min 85′ dhe 87′. Portugezi pati gjithashtu edhe disa raste tjera për të realizuar.

Kontributi i tij për fitoren e Portugalisë e ka shpallur Ronaldon lojtar të ndeshjes.

Postime të ngjashme

Australianet vendosin rekord botëror në not

D V

“A mund të luajmë çdo javë?” – tifozët e Queens Park Rangers tallen me Unitedin

D V

Ronaldo, Dybala, Chiellin e Allegri – Nedved zbulon detajet

D V

Spalletti konfirmon se Koulibaly është në shitje, zbulohet edhe çmimi

D V

Eda Zeqiri garon sot në “Tokyo 2020”, ky është orari

D V

“A mund të luajmë çdo javë?” – tifozët e Queens Park Rangers tallen me Unitedin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...