Agjencia Zhurnal.mk

Desktop Under Menu 1

Desktop Under Menu 2

Ronaldo zgjodhi pesë superyjet e së ardhmes në vitin 2015, kush ishin dhe ku janë tani?

Cristiano Ronaldo zgjodhi në vitin 2015 pesë superyje të rinj të cilët duhet shikuar në të ardhmen dhe aty gjendeshin emra si Eden Hazard dhe Neymar.

Ylli i atëhershëm i Real Madridit ishte duke folur në një intervistë në vitin 2015 dhe zbuloi pesë lojtarët që i mbështete drejt një suksesi të madh.

Ai përzgjodhi Hazard, Neymar, Paul Pogba, Memphis Depay dhe Martin Odegaard si talentet e guximshëm për t’u parë.

“Ju shihni shumë lojtarë me potencial, unë do të përmend Odegaard të Real Madridit. Në moshën 16-vjeçare ai është ende i ri, por ju mund të shihni se ai është një lojtar shumë i mirë”.

“Hazard për shembull, numri 7 i Manchesterit, Depay, është gjithashtu një lojtar i mirë. Pogba … dhe mbase edhe Neymar”, ka thënë Ronaldo pesë vjet më parë.

Neymar (Paris Saint-Germain)

Neymar kishte gëzuar sukses të madh në kohën e lavdërimit të Ronaldos, duke fituar La Ligas dhe Ligën e Kampionëve me Barcelonën.

Por, reprezentuesi brazilian shkoi në sigurimin e një transferimi rekord botëror prej 222 milionë eurosh në Paris Saint-Germain, ku ai ka fituar tre tituj të ligës.

Eden Hazard (Real Madrid)

Ashtu si Neymar, Hazard gjithashtu dha një sezon të shkëlqyer për Chelsean para nënshkrimit të miratimit të Ronaldos.

Ai shënoi 14 gola në Ligën Premier, pasi Blutë fituan titullin e ligës ndërsa fitoi shumë çmime individuale duke përfshirë ‘Futbollistin i Vitit 2014/15’ në Angli. Ai nënshkroi për Real Madridin verën e kaluar.

Paul Pogba (Manchester United)

Pogba ishte akoma duke treguar formën dhe klasin e lartë për Juventusin në Itali kur Ronaldo duartrokiti punën e pabesueshme të francezit në mesfushë.

Dhe, natyrisht, ai përfundimisht u kthye në Manchester United për të mos përmendur fitimin e Kupës së Botës në vitin 2018.

Memphis Depay (Lyon)

Për dallim nga emrat e mëparshëm, Depay fillimisht nuk arriti të përmbushë potencialin e tij pas largimit nga PSV për te Manchester United. Ai mori fanellën e famshme me numër 7 të Ronaldos, por nuk ishte në gjendje të përsëriste shfaqjet e tij në Holandë.

Holandezi, megjithatë, u kthye te forma e lartë dhe golat e shënuar mënyra, ku ai kaloi te Lyoni në sezonin 2017/18.

Martin Odegaard (Real Madrid – i huazuar te Real Sociedad)

Pasi bëri debutimin e tij për Norvegjinë në moshën 15-vjeçare, Ronaldo zgjodhi Odegaard si njërin nga superyjet e së ardhmes.

Ai më pas u transferua në Real Madrid, por nuk arriti të bëjë ndikimin e tij dhe që nga ajo kohë ai është duke u huazuar vazhdimisht nga klubi mbretëror.

/Telegrafi/

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...