Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Rowan Atkinson thotë se nuk i pëlqente ta luante Mr. Bean-in dhe është i lumtur që ai rol ka marrë fund

Rowan Atkinson thotë se roli i Mr. Bean është ‘stresues dhe rraskapitës’ – dhe ka lënë të kuptohet se ai nuk do të luajë kurrë më këtë rol.

Aktori, 65 vjeç, është në mes të zhvillimit të një filmi të animuar të karakterit popullor, por tha se ai e konsideron se “pesha e përgjegjësisë jo e këndshme”, që do të thotë se “nuk i pëlqen shumë ta luajë”, shkruan DailyMail.

Atkinson portretizoi rolin titullar në serialin e suksesshëm nga viti 1990 deri në vitin 1995, përpara se të realizonte më vonë filmat “Bean Movie” në vitin 1997 dhe “Mr Bean’s Holiday” në vitin 2007.

Ai tha: “Nuk më pëlqen shumë ta luaj. Pesha e përgjegjësisë nuk është e këndshme. Më duket stresuese dhe rraskapitëse dhe pres me padurim fundin e saj”.

Duke folur në një intervistë për Radio Times, Rowan tha: “Duke bërë një serial televiziv të animuar, tani jemi në prag të krijimit të një filmi të animuar për Mr Bean – është më e lehtë për mua të interpretoj karakterin me zë sesa vizualisht”.

“Nuk më pëlqen shumë ta luaj. Pesha e përgjegjësisë nuk është e këndshme. Më duket stresuese dhe rraskapitëse dhe pres me padurim fundin e saj”.

“Në fakt nuk më pëlqen procesi i bërjes së ndonjë gjëje – me përjashtim të mundshëm të ‘Blackadder’, sepse përgjegjësia për ta bërë atë serial qesharak ishte mbi shumë supet, jo vetëm mbi mua”.
Ylli anglez Johnny nuk është i befasuar për suksesin e karakterit të tij, duke thënë: ”Suksesi i Mr Bean nuk më ka befasuar kurrë”.

“Të shikosh një të rritur që sillet në një mënyrë fëmijërore pa qenë i vetëdijshëm nga larg për papërshtatshmërinë e tij është thelbësisht qesharake”.

“Fakti që komedia është vizuale më shumë sesa verbale do të thotë se ka qenë e suksesshme edhe ndërkombëtarisht”, ka thënë aktori

Rowan shkroi dhe luajti në “Blackadder” midis viteve 1983 dhe 1989 dhe tha se më optimisti që ai mund të jetë në lidhje me një ringjallje është se kjo “sigurisht nuk është e pamundur”.

Duke folur nëse Edmund mund të rishfaqet, ai tha: “Sigurisht që nuk është e pamundur. Kjo është për aq optimist sa mund të jem, dhe unë nuk do të preferoja të spekuloja kur mund të vendoset”.

“Por ‘Blackadder’ përfaqësoi energjinë krijuese që kishim të gjithë në vitet ’80. Të provosh ta përsërisësh atë 30 vjet më vonë nuk do të ishte e lehtë”.

Postime të ngjashme

Ja disa gjëra që nuk i keni ditur për Arian Bajramin

R Zh

Ju prezantojmë fotografen kosovare në Zvicër Kristina Gashi, që sjell foto artistike

T E

“Urime martesa vlla” quhet hiti i dasmave sapo ardhur nga Gentjana Gjergji

T E

Qerpikë të mëndafshtë me volum rus Lash to lash

S.B.

Ronela Hajati së shpejti lanson albumin “Rron”, pas 20 vitesh karrierë

S.B.

Melisa Lleshi paralajmëron projektin e ri muzikor

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...