Roy Keane parashikon fituesin e Ligës Premier

Roy Keane ka zbuluar ekipin që ai mendon se do të fitojë titullin e Ligës Premier.

Eksperti i Sky Sports bëri parashikimin e tij pas barazimit 2-2 të Manchester City me Liverpoolin të dielën pasdite.

Në një lojë dinamike në Anfield, nikoqirët kaluan në avantazh dy herë përmes Sadio Mane dhe Mohamed Salah, për t’u bombarduar më pas nga Phil Foden dhe Kevin De Bruyne.

Duke hyrë në pushimin ndërkombëtar, Chelsea është në krye të tabelës me Liverpoolin të dytin, Cityn i treti dhe Manchester United që përfundon në top katërshe.

Keane sugjeroi që ato katër ekipe do të përfundojnë të gjitha në vendet e Ligës së Kampionëve në fund të sezonit, por beson se do të ketë një ndryshim të rëndësishëm në renditje.

Legjenda e United parashikon që City do të dalë sërish në krye të Ligës Premier.

Ai tha për Sky Sports: “Ju shikoni atje lart, janë top-katër atje”.

“Nëse e analizoni Liverpoolin javën e fundit, do të mendoni se ata pranuan tre në Brentford [dhe] dy sot, kjo nuk është një shenjë e shkëlqyer”.

“Por, ata kanë lojtarë të shkëlqyer që shkojnë përpara, lojtarë të klasit botëror do të ecin përpara”.

“Unë ende mendoj se ndonjë nga këto skuadra dhe Chelsea të përfshira do të bëjë mirë të përfundojë përpara Man City”, ka shtuar më tej Keane.

Chelsea është përfolur gjerësisht si favoriti i mundshëm për të fituar titullin këtë sezon dhe u kthye në krye të tabelës me një fitore 3-1 ndaj Southampton të shtunën. 

Related posts

Ronaldo ofron mbështetjen e tij për futbollistin Danny Hodgson që lufton për jetën

D V

Lewandowski ndryshon qëndrim rreth të ardhmes te Bayerni

D V

Ndeshje vendimtare për Shqipërinë, kuqezinjtë duan fitoren ndaj Hungarisë për të mbetur në garë për kualifikim

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More