Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë Kronika

Rrahje masive në Deçan, përdoren edhe thika – lëndohen katër persona

Pesë persona janë përleshur mes vete sot rreth orës 12:00 në afërsi të Kuvendit Komunal, në Deçan.

Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Fadil Gashi.

Sipas tij, dyshohet se në përleshje janë përdorur dhe mjete të mprehta (thika), dhe siç tha ai katër persona kanë marrë lëndime trupore ku janë duke u trajtuar për tretman mjekësor në Spitalin Rajonal të Pejës.

“Sot rreth orës 12:00 policia është njoftuar për një incident, i cili ka ndodhur në afërsi të Kuvendit Komunal të Deçanit. Në përleshje kanë qenë të përfshirë pesë persona, prejt tyre katër kanë pësuar lëndime dhe dyshohet se gjatë përleshjes janë përdorur mjete të mprehta (thika). Katër të lënduarit janë dërguar në Spitalin Rajonal të Pejës. Ai po ashtu tha se të gjitha njësitet përkatëse relevante kanë dal në vendin e ngjarjes”, ka thënë Gashi.

Gashi po ashtu për “Radio 1”, ka thënë se dy nga të lënduarit janë dërguar për në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), për trajtim të mëtutjeshëm.

Postime të ngjashme

Osmani në Austri: BE ta mbajë premtimin, Kosova i ka plotësuar kriteret për liberalizim të vizave

Bekim Laçi

Arrestohet babai i foshnjës që solli në jetë 14-vjeçarja në Gjakovë

Bekim Laçi

Dialogu Kosovë-Serbi, Phillips kundër idesë për shkëmbim të territoreve

Bekim Laçi

Vetëvendosje dhe opozita përplasen për dialogun

Bekim Laçi

Albert Zogaj zgjidhet kryesues i ri i Këshillit Gjyqësor të Kosovës

Bekim Laçi

Byroja e Sigurimeve: Nga 1 korriku qytetarët e Kosovës nuk do të paguajnë 15 euro taksë në Mal të Zi

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...