Kronika Maqedoni

Rrahje me thika dhe armë mes dy familjeve në Kondovë, dy përfundojnë në spital

Zhurnal Ads

Shkup, 23 tetor – Dy persona u plagosën në një përleshje midis dy familjeve në Kondovë, në të cilën u përdorën një thikë dhe armë. Siç informoi policia, dje në 18.03 u raportua se në fshatin Kondovo-Shkup u prish rendi dhe qetësia publike me një konfrontim të ndërsjellë midis anëtarëve të dy familjeve.

Sipas raportit, vëllezërit F.Lj. erdhën në oborrin e shtëpisë në pronësi të TF (45). S.L. dhe F. L. dhe sulmoi fizikisht pronarin, pasuar nga SF (45), R.F (21) dhe një i mitur 15-vjeçar.

Oficerët e policisë kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe është gjetur një thikë, si dhe dy gëzhoja për të cilat T.F. theksoi se ata ishin qëlluar nga një armë nga F.Lj. Në orën 21:00 nga Kompleksi i Klinikave “Nënë Tereza” u raportua se S.Gj. dhe F.Lj. me dëmtime të sendeve të mprehta.

Rasti është duke u sqaruar plotësisht, informon Ministria e Brendshme.

Postime të ngjashme

Hapet sheshi i parë për biçikleta në Shkup-Veloshtad

Z H

Filipçe: Kemi bërë plan për rritjen e kapaciteteve shëndetësore

admin

Zaev: Populli bullgar dëshiron t’i ndihmon popullit maqedonas, nuk pres bllokada

XH,I
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...