Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Maqedoni

Rrahje me thika dhe armë mes dy familjeve në Kondovë, dy përfundojnë në spital

Shkup, 23 tetor – Dy persona u plagosën në një përleshje midis dy familjeve në Kondovë, në të cilën u përdorën një thikë dhe armë. Siç informoi policia, dje në 18.03 u raportua se në fshatin Kondovo-Shkup u prish rendi dhe qetësia publike me një konfrontim të ndërsjellë midis anëtarëve të dy familjeve.

Sipas raportit, vëllezërit F.Lj. erdhën në oborrin e shtëpisë në pronësi të TF (45). S.L. dhe F. L. dhe sulmoi fizikisht pronarin, pasuar nga SF (45), R.F (21) dhe një i mitur 15-vjeçar.

Oficerët e policisë kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe është gjetur një thikë, si dhe dy gëzhoja për të cilat T.F. theksoi se ata ishin qëlluar nga një armë nga F.Lj. Në orën 21:00 nga Kompleksi i Klinikave “Nënë Tereza” u raportua se S.Gj. dhe F.Lj. me dëmtime të sendeve të mprehta.

Rasti është duke u sqaruar plotësisht, informon Ministria e Brendshme.

Postime të ngjashme

Editorial / Ndërkëmbëzat mes partive shqiptare në kuvend, po i vuajnë qytetarët!

R Zh

Pakoja e 5-të ekonomike përfundimisht kaloi në Komisionin e Financave dhe Buxhetit

R Zh

Regjistrohen 949 raste të reja me Kovid-19, janë shëruar 737, kanë vdekur 33 persona

R Zh

Pendarovski: Vaksinimi të zhvillohet në vazhdimësi deri në imunizim e plotë të popullatës

R Zh

Velkovski: Ka premtime nga VMRO-DPMNE-ja për zhbllokim edhe të ligjeve tjera

R Zh

Pasaportat për narkobosët dhe aferat korruptive dëmtojnë rrëndë imazhin e vendit

B L

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...