Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Rrahmani titullar e Hysaj në stol, Napoli eliminon me vështirësi Empolin

Zhurnal Ads

Napoli vuajti jo pak përballë Empolit në stadiumin “Maradona” megjithatë ia doli të kualifikohej në çerekfinale të Kupës së Italisë. 3-2 triumfoi skuadra e drejtuar nga Gattuso, të cilën e pret në fazën tjetër fituesi i çiftit Spezia-Roma.

Kishte ardhur momenti që të aktivizohej mbrojtësi i Kosovës, Amir Rrahmani, i cili qëndroi në fushë gjatë gjithë ndeshjes, ndërsa Hysaj qëndroi gjatë gjithë kohës në stol.

Dy herë arriti Empoli të barazonte rezultatin me shqiptarin me pasaportë zvicërane, Bajrami (33’ dhe 68’), pasi për napolitanët shënuan fillimisht Di Lorenzo (18’) e më pas Lozano (38’). Gjithsesi, në minutën e 77-të Napoli gjeti golin fitues dhe të kualfikimit, që u realizua nga Petagna.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Varane dhe Ramos në dyshim për ndeshjen ndaj Interit

E.E.

Klopp ankohet pas humbjes së Liverpoolit: A po talleni me ne? I merituam 2 penallti

Z H

Milani funksionon perfekt, dominon forca e një grupi solid

Z H

United përgatit kontratë dyvjeçare për Ramosin

Z H

Interi ua ofron Eriksenin klubeve të Premierligës

E.E.

Telashe për Lazion, Luis Alberto operohet me urgjencë

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...