Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Rrëfimi prekës i Rinës për rrëzimin në skenën e “Alba Festival”: Testi më tregoi se kisha diabet

Rina Balaj ka thyer heshtjen me intervista pas një periudhe të gjatë. Në daljen e parë televizive për këtë vit, zgjodhi “Ky emër nuk ka nevojë për prezantim” në RTV Dukagjini për të treguar gjithë historinë që fshihet pas emrit të saj.

Rina Balaj u bë fenomen në industrinë e muzikës shqipe që në daljen e saj të parë. Shumë zhvillime ndodhën për pak muaj, e kur po prekte kulmin vendosi të largohej pa ndonjë detaj nga karriera.

Shumë pikëpyetje lindën se çfarë ndodhi e shumë thashetheme qarkulluan rreth kësaj.

https://www.instagram.com/p/CGDYtq-lAQ4/?utm_source=ig_web_copy_link

Mirëpo, askujt nuk i shkoi në mendje se kishte të bënte për shkaqe shëndetësore.

Këtë gjë e tregoi Rina në “Ky emër nuk ka nevojë për prezantim” duke zbuluar ekskluzivisht se largimi i saj ishte bërë pasi ishte diagnostikuar me diabet.

https://www.instagram.com/p/CFsbXBvFwSF/?utm_source=ig_web_copy_link

Këtë gjë e kishte kuptuar pas një testi në momentin e rrëzimit në skenën e një festivali që u bë virale gjithandej.

“Kur kam dalë në skenë nuk kam parë asgjë. Gjithçka më është dukur zi. Aty kamë qëndruar si robot dhe për një moment jam rrëzuar. Më pas u zgjova dhe vijova disi. Më pas shkova në ambulancën prapa skenës. Pas një testi të vogël rezultova se kisha diabet. Nga ai moment më nuk kam marrë asgjë seriozisht sa i përket karrierës”, tregon më tej Rina Balaj.

Postime të ngjashme

John Cena, vëllai i Dieselit “i dërguar prej Walkerit” në filmin e ri “F&F9”

S.B.

Detaji i veçantë në klipin e ri të Bebe Rexhës, që mori vëmendjen e shikuesve

S.B.

Edhe pas ndarjes, Jennifer Lopez vazhdon ta mbajë unazën 1.8 milionë dollarëshe me të cilën i propozoi Alex

S.B.

Rita Ora me dukje shumëngjyrëshe me koleksionin e ri nga “Gucci”

S.B.

Bebe Rexha publikon baladën e re “Sabotage”

S.B.

Mick Jagger dhe Dave Grohl lansojnë këngë për pandeminë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...