Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rrëmbeu kurorën e Miss Shqipëria 10 vite më parë, Nevina Shtylla rrëfen vështirësitë: U përballa me bullizëm nga mësueset, mendoja të …

Moderatorja e njohur, Nevina Shtylla është shpallur Miss Shqipëria në vitin 2010.

Në atë periudhë, ajo ishte 16 vjeçe dhe triumfoi mes 32 bukurosheve nga të gjithë trevat e vendit.

Por megjithëse rrëmbeu kurorën e Miss-it, jo cdo gjë shkoi mirë për të.

Nevina Shtylla është shprehur se u përball me bullizëm nga disa prej mësueseve në gjimnaz dhe e ka kaluar me shumë vështirësi, madje mendonte të braktiste shkollën.

“Do kujtoj një periudhë të vështirë sepse isha në moshë të vogël. Zgjohesha me zor për të ikur në gjimnaz, mundohesha t‘ia shpjegoja prindërve me këtë tipin tim të revervuar, nuk jam shprehur aq sa duhet por e kam superuar me shumë vështirësi. Doja ta lija fare gjimnazin. Kam pasur një lloj trysnie nga disa mësuese specifike, jo nga të gjitha, pso ta vendosën shënjestrën gati ta nxijnë jetën, mund të kalojë deri në bullizëm. ndoshta nuk ta përceptojnë se cfarë bëjnë, por duhet  të jenë të kujdesshme,”- tha ajo “N’fermë”.

Postime të ngjashme

Topalli prezanton kandidatët e tjerë: Të nxjerrë nga sirtari që nuk do të hapej kurrë

S.B.

Pas largimit të Bamir Topit, shkrihet e gjithë FRD

S.B.

Kushtetuesja shqyrton padinë e PR për Komitetin Teknik

S.B.

Meta kujton tubimin e 1 viti më parë: Misionin tonë të nisur më 2 mars për rivendosjen e sovranitetit të plotë të shqiptarëve, do ta çojmë deri në fund, më 25 prill

S.B.

“100 dështimet e Ramës në 8 vite”, Basha: Dëmi në buxhetin e shtetit gjatë qeverisjes së tij 6.2 mld euro (Video)

S.B.

Shpresa tek vaksinat: Rëndim i situatës së pandemisë në Shqipëri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...