Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Rrëshqitje dheu në Pakistan, 10 të vdekur

Të paktën 10 persona e kanë humbur jetën pasi një furgon në lëvizje u përmbys nga rrëshqitjet e tokës në rajonin Gilgit-Baltistan të Pakistanit, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas mediave lokale furgoni me 15 persona po udhëtonte nga Rawalpindi drejt rajonit Skardu dhe mbeti nën dheun i cili rrëshqiti në një rrugë malore. Si pasojë humbën jetën 10 persona.

Ndërkohë në rajon vazhdojnë punimet e kërkim-shpëtimit.

Rrëshqitjet e dheut të shkaktuara nga përmbytjet në rajonet malore dhe të thyera ndodhin shpeshherë pas shirave mosun në Pakistan.

Postime të ngjashme

800 gjedhët në anijen e bllokuar në Spanjë duhet të eliminohen, thonë veterinerët

T E

Koalicioni i udhëhequr nga Arabia Saudite rrëzon një dron të rebelëve të Jemenit

T E

Banorët e Islandës janë mësuar me tërmetet, një seri prej 6 mijë tërmeteve kanë goditur ishullin

T E

Vazhdojnë protestat popullore kundër juntës ushtarake

T E

Çekia drejt katastrofës totale në spitale për shkak të Covid-19

T E

Johnson: Punonjësit britanikë do të kthehen në zyrat e tyre brenda pak muajsh

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...