Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Rreth 10% e qytetarëve nuk e kanë marrë ndihmën prej 6 mijë denarëve

Shkup, 28 dhjetor, zhurnal.mk – Ndihmën shtetërore prej 6 mijë denarëve e kanë marrë 90 përqind e qytetarëve. Të tjerët do të duhet të presin ndryshimet ligjore, që duhet të votohen në Kuvend.

Kështu thonë nga Lidhja e bankave të Maqedonisë. Sipas tyre, që qytetarët t’i marrrin ndihmat, duhet të bëhen ndryshime ligjore në afatin e paraparë nga Qeveria.

Qeveria dje ju bëri thirrje bankave që të jenë më toleruese dhe paratë shtetërore t’ua japin qytetarëve deri në vitin e ri.

Ndërsa janë përpunuar 78 mijë ankesa, kurse sot do të njoftohet se sa prej tyre janë pranuar.

Ndihma prej 6 mijë denarëve është pjesë e pakos së katërt, e cila përfshin 280 mijë qytetarë

Postime të ngjashme

Komisioni për mbrojtje dhe siguri debaton mbi Ligjin për shtetësi, ja qëndrimet

T E

Deputeti Rexhepi takon kreun e Sarajit, Bexhetin: Diskutohet ndërtimi i urës në Llokë

T E

PE kërkon që Shkupi dhe Tirana të fillojnë negociatat, vazhdimin e luftës kundër korrupsionit dhe reformat

T E

Simovski: Shtyrja e mundshme e regjistrimit, me vendim të KSI-së

T E

Noari 3 vjeçar ka nevojë për ndihmë, vuan nga tumori në veshkë

T E

Pendarovski për propozimin e Osmanit: Nuk ka nevojë të ndryshohet asgjë në Kushtetutë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...