Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rreth 20 mijë policë të vaksinuar, Manastirliu: Synojmë 1 milion vaksinime brenda qershorit

Rreth 20 mijë vaksinime anti-covid janë kryer për uniformat blu në të gjithë vendin. Ky fakt u bë i ditur nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

Përmes një mesazhi në ‘Facebook’ ministrja theksoi se synimi është që në qershor të shkohet në 1 milionë vaksinime.

“👮♀️👮 Rreth 20 mijë vaksinime janë kryer për uniformat blu në të gjithë vendin, teksa vaksinimi masiv ka kaluar 612 mijë vaksinime për qytetarët më të rrezikuar.
🧪 Jemi të vendosur të vijojmë me ritme të shpejta, për të mbërritur në 1 milion vaksinime brenda qershorit 🙌🏼
#ShqipëriaBuzëqesh🌼 “, shkruan ministrja.

Postime të ngjashme

850 mijë! Rama bën bilancin e të vaksinuarve në vendin tonë

Dafina Vidishiqi

SHBA dhuron 1 milionë dollarë pajisje mjekësore për Shqipërinë

Dafina Vidishiqi

Asnjë viktimë nga COVID-19 në Shqipëri, vetëm 7 raste të reja

Dafina Vidishiqi

Tre variantet e vendimit për Metën, Kushtetuesja mund t’i drejtohet edhe komisionit të Venecias

Dafina Vidishiqi

Rama takon Sarkozyn në Paris: Privilegj të këshillohem me të për sfidat e Shqipërisë

Dafina Vidishiqi

Meta dhe Rama e përshëndetën vendimin e Holandës për hapje të negociatavе të Shqipërisë me BE-në

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...