Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Rreth 200 të vdekur, stuhia Eta godet Florida-n

E shoqëruar me reshje të dendura shiu dhe erëra të forta, stuhia Eta ka goditur Floridan në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Stuhia preku fillimisht Floridan të dielën vonë ku e shoqëruar me shira të dendur shkaktoi përmbytje në jug të shtetit amerikan. Deri tani raportohet për qindra shtëpi pa energji elektrike në disa zona.

Mediat njoftojnë se stuhia po lëviz në drejtim të jug-lindjes dhe pritet të forcohet mbi bregun e Meksikës. Kujtojmë se rreth 200 persona humbën jetën në Amerikën qendrore kur vendi u godit nga stuhia.

Postime të ngjashme

Austri: Numri i viktimave nga Covid-19 kalon mbi 10 mijë

S.B.

Libi, pas përmbytjes së një anijeje besohet se kanë vdekur 130 persona

S.B.

Zbulohen 55 raste të reja me variantin indian në Britani

S.B.

Spanja nis vaksinimin me Johnson & Johnson

S.B.

Samiti i Klimës, SHBA dhe vende të tjera rritin objektivat

S.B.

Aleksandër Vuçiq: Na kërkohet njohja e Kosovën, por askush nuk na premton as integrim në BE

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...