Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rreth 923 mijë vaksinime anti-COVID në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë në Shqipëri, Ogerta Manastirliu bën me dije se ditën e sotme janë kryer 10,012 vaksinime.

Ndërkohë nga fillimi fushatës së vaksinimit janë kryer 922,888 vaksinime.

Këtë të enjte Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se në 24 orë nga 2803 testime te realizuara, kanë rezultuar pozitivë dy qytetarë.

Fatmirësisht edhe ditën e sotme nuk u regjistrua asnjë viktimë nga coronavirusi.

Postime të ngjashme

Këshilltari gjerman i Bashës i shkruan ambasadores Yuri Kim: Berisha ka bërë shumë për perëndimin dhe Shqipërinë, ai është një njeri i SHBA dhe BE dhe s’ka lidhje me krimin

D V

Shqipëri, temperaturat gjatë ditëve të ardhshme pritet të shkojnë deri në 43°C

D V

Ministria e Shëndetësisë konfirmon mbërritjen e variantit “delta” të COVID në Shqipëri

D V

Situata e Covid 19 në vendin tonë; Rastet e reja në 24 orët e fundit

D V

Varianti “Delta” hyn në Shqipëri, reagon Manastirliu: Vaksinimi, arma më e fuqishme

D V

Rama pas aksidentit në Kroaci: Fatkeqësi pikëlluese për humbjen e vëllezërve dhe motrave nga Kosova

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...